Second-hand !

16:10

Wszystkie cudowne rzeczy dla naszych pociech potrafią wyskrobać nawet nasze ostatnie oszczędności, i gdy mówię, że w tym miesiącu dla Lejki przeznaczamy tyle i tyle pieniędzy na błahostki, nigdy nie mieszczę się w zaplanowanym budżecie – zawsze znajdzie się coś tak cudownego, że nie możemy czekać do przyszłego miesiąca , żeby przełożyć to na przyszło-miesięczny budżet, a mówienie, że wydamy mniej jest zupełną bzdurą! ;)
Jednym z naszych rozwiązań jest zaopatrywanie się w dzieciuchy w lumpkach, seconadhandach, gdzie często wynajdujemy maleńkie skarby.
Odkąd otworzono u nas ogromny second-hand, gdzie ściana z dziecięcymi ubrankami ma z dziesięć metrów (nie żartuję!) , i to tymi przeznaczonymi dla dziewczynek, stałam się stałą klientką lumpków. Gdy ma się tak małe dziecko jakim jest Leika, często udaje nam się wyłowić rzeczy w nienaruszonym stanie!
Prawdą jest, że takie dzieciątko szybciej wyrośnie z czegoś niż to „znosi”. :)
Wiele mam miewa problem i ogromne obawy z kupowaniem rzeczy z second-handów, argumentując swoje niepewności nieznanym pochodzeniem ubranek, tym, że niewiadomo kto je nosił i co się z nimi działo.
Wszelkie ubranka są dezynfekowane przed sprzedażą, ale sprzedawcy nigdy nie ukrywają przed nami faktu, iż po zakupie ubranka należy ponownie wyprać.
My używamy tego samego płynu, którym pierzemy resztę ubranek, z tym, że pranie nastawiamy na nieco wyższą temperaturę. Staramy się jednak nie używać środków, które są jeszcze bardziej chemiczne i szkodliwe, jak wybielacze czy wszelkiego rodzaju odplamiacze. Lepiej wybrać te ubranka, które nie będą wymagać ich zastosowania.:)
Do powstania tego postu inspiracją była nasza ostatnia zdobycz- Małe, (wprawdzie różowe,ale to też ma swój urok,!) conversy, które idealnie będą nam służyły wiosną. Zapłaciłyśmy za nie całe trzy złote ! ( był poniedziałek, więc ceny były najwyższe.)

Czasami trzeba odczekać swoje, aż wygrzebie się coś na prawdę czarującego, jednakże warto od czasu do czasu wydać parę groszy na coś co nasze dziecko będzie miało zaledwie kilka razy, zamiast płacić takie często takie same pieniądze jak za ubrania dla dorosłych .;)

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję, że jesteś