"Nie musi wyglądać jak z wnętrzarskiego katalogu..."

21:04
Źródło TU:


Dom to takie miejsce, gdzie musimy czuć się dobrze. 

Gdzie wracamy z przyjemnością, z poczuciem posiadania własnego miejsca na tej ziemi. I nie ważne, czy ma trzydzieści metrów, czy sto pięćdziesiąt, a może i dwieście. Dom jest tam, gdzie my jesteśmy, gdzie chcemy być. Nie musi być murowany, może być kątem w starej kamienicy, może być mieszkaniem w wielopiętrowym bloku.
Nie musi wyglądać jak z wnętrzarskiego katalogu, ważne żeby był przestrzenią pełną ciepła, miłości i rodzinnych wspomnień.
Wypełniony beztroską zabawą, niekończącymi się rozmowami, w późną noc, przy lampce wina. 
Wspólnym pieczeniem ciast i przyrządzaniem nieśpiesznych śniadań. 
Miejscem w którym znikają wszystkie troski, w którym zatopieni pod kocem, marzymy tylko o tych rzeczach przyjemnych. 

Wymarzyłam sobie ten nasz kąt. Właśnie taki, jakim go opisałam powyżej. Nie wszystko jednak takie  jest, nie codziennie wracam tu z przyjemnością, Od czasu do czasu jest świadkiem naszych kłótni i rozwodów. 
Od czasu do czasu wypełnia go nuda. Nasza, naszych dzieci, spragnionych nowych wrażeń, spacerów i beztroskiej zabawy na łonie natury. Nie przypisywałabym mu zbyt wiele, a jednak znaczy sporo. Od czas do czasu bałagan sprawia, że mam ochotę uciec stąd jak najdalej i wrócić dopiero, gdy zniknie. Szuram meblami, przestawiam z kąta w kąt, bo potrzebuję stworzyć to miejsce na nowo. Pogodzona z jego nie idealnością, chwilami zbyt małym metrażem, dziś szukam w nim ciepła. Urządzam salon, bo to miejsce, które spędza mi sen z powiek od przeprowadzki - a wciąż jakby nietknięte i bez życia - na przekór temu, że naszego życia w nim najwięcej. 
Szukam, przeglądam, podpatruję, ale wciąż w głowie mam jedną myśl... Że nie musi być idealnie,  "Nie musi wyglądać jak z wnętrzarskiego katalogu..."
Bo to miejsce  ma być ostoją, ma być tym miejscem na ziemi, które po prostu jest Twoje. Które kochasz. Bohemian - Mid Century Home LIke No Other 3

Źródło TU

batixa: “(via Algunas casas bellas | Kireei, cosas bellas) ”Źródło TU

IN21

Źródło TU


Źródło TU

Neutral and monochrome - via Coco Lapine Design:

Źródło TU

The Melbourne home of Madeleine and Jeremy Grummet and Family. This is the ‘good room’ ! Couch...:
 Źródło TU

Which Paint Color(s) Should I Choose for My Home's Walls? — FAHQs: Frequently Asked Home Questions | Apartment Therapy Main | Bloglovin’:

Źródło TUNowszy post Starszy post

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję, że jesteś