18/52

18:00

Dwa lata temu majówkę spędzałam z pędzlem w ręce i ciążącym brzuchem. Chcieliśmy zdążyć jeszcze przed z wykończeniem naszych czterech ścian, chcieliśmy stworzyć dla nas miejsce, w którym będziemy czuli się jak u siebie.

Dziś te ściany noszą  na sobie już zupełnie inny odcień, kilka plam, kilka dziur po wbity gwoździach, z które dawno wypadły ze ściany, bo taka marna ta zabudowa. Nie jest idealnie, wciąż gryziemy się z myślą o tym, że dobrze byłoby mieć coś swojego, coś co możemy urządzić tak jakbyśmy pragnęli, tak aby nam za każdym razem zapierało dech w piersiach i żeby chciało się tam wracać, a nie uciekać...

W tym roku było za to leniwie, choć tak naprawdę działo się wiele. Choć już bez brzucha, to za to z niespełna dwulatką, która sprawia, że każdy dzień jest zupełnie inny. Która sprawia, że chcę robić więcej, że zastanawiam się nad naszą i jej przyszłością, że chcę być dla niej cała, wciąż i wciąż, a minuty, godziny zmarnowane na  byciu online zaczynają mnie uwierać. Dlatego ta majówka, może  nie była okraszona wyjazdami w dalekie kraje, odległe zakątki świata, może nie skakaliśmy ze spadochronem, nie płynęliśmy statkiem, nie zwiedziliśmy wszystkich zabytków Dolnego Śląska... 
Był czasem dla nas i osób nam bliskich, z minimum  bycia online, za to wykorzystaną każdą minutą, choćby na wspólnym leżeniu pod kocem i wspominaniu, że kiedyś takie "nicnierobienie", leżakowanie, wpatrywanie się sobie w oczy towarzyszyło nam znacznie częściej. Dziś dużą część naszego czasu zabiera szklany ekran - niby razem, a jednak gdzieś tam zawieszeni w Sieci.
Planowaliśmy nasze jutro, nasze miejsca na tej ziemi - choć wciąż  nie wiemy dokąd, to chcemy stąd uciec i obiecujemy sobie, że nie od jutra, a od dzisiaj będzie nas razem więcej.


Zdjęcie do projektu 52. Jedno z trzech, które wykonałam w czasie tegorocznej majówki.


You Might Also Like

11 komentarze

 1. Iwona5 maja 2014 21:42

  Nasza majówka wyglądała podobnie i było cudnie ;) beztrosko i byliśmy tylko dla siebie z dala od tego wszystkiego :D

  OdpowiedzUsuń
 2. pinezki5 maja 2014 21:48

  W naszym domu również nasze rozmowy o przyszłości- to już nawet nie jest planowanie, tylko taka jakby pewność, że się uda. Wyprowadzić, powiększyć o jedną parę małych stópek, pojechać tu i pojechać tam...Rezygnacja z bycia on line przychodzi powoli samoczynnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  • mama-granda10 maja 2014 17:11

   Tak chyba najlepiej, nie ma presji.:)

   Usuń
  Odpowiedz
 3. Kamila Gajzner6 maja 2014 08:24

  I My tak sobie planujemy, obiecujemy i wierzymy, że w końcu marzenia się spełnią. Nasza Majówka wyglądała podobnie, prosto, zwyczajnie, nic wielkiego - ale razem. I to najważniejsze. Buziaki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  • mama-granda10 maja 2014 17:11

   To dobrze, że też znajdujecie czas dla siebie !

   Usuń
  Odpowiedz
 4. Patuhall6 maja 2014 09:42

  Lubię Was online ale doskonale rozumiem potrzebę bycia tylko ze sobą i dla siebie :) Chociaż skupianie się na wszystkich członkach rodziny razem i z osobna już niebawem nie będzie takie proste. A własne gniazdko traktuję jako niedaleki pewnik... tak mi znacznie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  • mama-granda10 maja 2014 17:12

   My was lubimy też online ! :*

   Usuń
  Odpowiedz
 5. Aneta Jankowska6 maja 2014 13:22

  :)
  http://swiatamelki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  • mama-granda10 maja 2014 17:12

   :)

   Usuń
  Odpowiedz
 6. Ana B8 maja 2014 23:41

  wiesz, że uwielbiam jak tak fajnie gadasz :)
  od 3 miesięcy ograniczyłam szklany ekran - jest mi z tym lepiej, czasami miałam wrażenie,że przez oglądanie tych cudnych fotografii chce idealizować swoje życie.
  A po co? jak ono takie fajne :)
  :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  • mama-granda10 maja 2014 17:12

   Z taką osobą jaką jesteś musi być fajne ! :D

   Usuń
  Odpowiedz
Dodaj komentarz
Wczytaj więcej...

Dziękuję, że jesteś