Czy Twoje dziecko pije wodę?*

21:36


Lea od urodzenia jest dziecięciem "wodnym".  Zrezygnowaliśmy z podawania herbatek w granulacie, bo choć przeznaczone dla dzieci, zawierają w sobie masę zbędnego cukru. Więc od urodzenia pijemy przede wszystkim wodę i zwykłe herbatki ziołowe.
Na wcześniej wspominanym spotkaniu blogerów, otrzymaliśmy dzbanki od producenta Dafi.Nie ukrywam, że jestem sceptyczna jeśli chodzi o konieczność filtrowania wody. Jednak skusiłam się, bo może nie mam racji? Mieszkając wcześniej w innym miejscu, mieliśmy "problem" z bardzo twardą wodą, która zostawiała paskudny osad. I faktycznie dzbanek się przydawał. Osadu z kamienia na kubkach - brak.


Na stronie producenta czytamy :


W kuchni należy czerpać przyjemność z jedzenia i picia, dlatego marka Dafi dba o smak potraw i napojów. W trosce o smak stworzyliśmy urządzenia filtrujące i próżniowe, które w kuchni przydają się na każdym kroku.
(...) Z kolei przefiltrowana woda jest doskonałą bazą do przygotowania smacznych dań i napojów.

Filtrowanie wody zapobiega osadzaniu się kamienia w czajniku
i ekspresie oraz sprawia, że z Twoich filiżanek i kubków znika nieprzyjemny osad.  Filtr Dafi usuwa też z wody posmak chloru oraz mętny żółtawy kolor pojawiający się w wyniku kontaktu wody z instalacją wodociągową.

Oczyszczona przez filtr woda zapewnia więc zdrowe i smaczne napoje na co dzień.  Osoby, które potrzebują czystej wody do bieżącego użytku w kuchni, mogą z powodzeniem sięgnąć po dzbanek Atri. Można w nim szybko przefiltrować wystarczającą ilość wody do przygotowania kawy, herbaty czy też niewielkiego posiłku. Samo filtrowanie całej pojemności dzbanka trwa około 2 minuty.

Dzbanek Atri to także doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych i uprawiających sport, które mogą zastąpić wodę butelkowaną wodą z filtra. 


Aldo 3,7l Indykator manualny


Jednakże w miejscu, w którym mieszkam obecnie, tego problemu już nie ma. Przyznać się muszę, że wobec tego nie zauważam różnicy ani  w smaku, ani w wyglądzie wody. Dzbanek za to świetnie się sprawdza w momencie, gdy nie mamy zaufania do jakości naszej wody z kranu,  a potrzebujemy np. rozcieńczyć zbyt gorącą wodę dla naszego maleństwa.  U nas pod tym względem jest bardzo użyteczny - zastępujemy dzięki niemu wodę butelkowaną.

*Post sponsorowany

You Might Also Like

0 komentarze