DenimLove

09:28

W związku z tym, że mam tendencję do popadania ze skrajności w skrajność- blog miał po części traktować o modzie dziecięcej, aż pewnego dnia pomyślałam opowiemy troszkę też o sobie!. I zostało o sobie, a reszta zeszła na bardzo odległy plan.
Dlatego wracamy, może uda nam się jakoś usystematyzować tematykę postów i odszukać w tym wszystkim równowagę. ;)

Dziś o jeansach, denim'ie, szmatkach i łatkach.
W związku z kierunkiem moich studiów zewsząd prześladuje mnie Levi Strauss, ale dziś jawi się on jako człowiek, który zrewolucjonizował modę. Nie ma chyba osoby, która nigdy nie posiadała choćby jednej pary dżinsów, bądź tworu dżinsopodobnego.

"Legenda" głosi, że Levi który przybył z Bawarii do Nowego Jorku w 1847 roku,uszył spodnie z płótna używanego do tej pory jako materiał na namioty, barwionego indygo. Spodnie te trafiły do poszukiwaczy złota. Ciemnoniebieski kolor, wcześniej znany z ubrań marynarzy (navy blue) okazał się idealny dla górników w rejonie San Francisco. Jednak o ich fenomenie zadecydował WYGODNY krój {tu obalamy mit o tym, jak to dżinsowe ubranka są niewygodne dla dzieci), ich wytrzymałość, a także niska cena.
Pomysł Levi'ego przerodził się w wielką firmę Levi Strass & CO., od tej pory jeansy trafiały na sklepowe półki w każdym Stanie USA.
Jeansy, strój robotników, górników czy kowbojów, w świecie kultury popularnej zagościły za sprawą przemysłu filmowego, zwłaszcza westernów i bohaterów wykreowanych choćby przez Johna Wayne'a.
Nie trzeba było dużo czasu, aby ten trend przechwyciły także kobiety, już dawno po rewolucji Coco Chanel( która dała nam przyzwolenie na noszenie nieco bardziej męskich krojów. ;)). Wielki triumf dżinsów, które doczekały się pierwszych kobiecych modeli w roku 1935.


Trudno było mi odszukać informację, kiedy to powstały pierwsze dziecięce dżinsy, jednak dotarłam do źródła, mówiącego o lini BABY GAP z 1969 roku. Na ile jest ono wiarygodne? Nie mam pojęcia. :)


Dziś sklepy zarzucone są tworami dżinsopodobnymi, wrzuconymi pod hasło DENIM.
My jesteśmy zakochane, wbrew temu co mówi często rodzina- że to niewygodne, że dziecko się męczy, ogranicza ruchy i że najlepszy jest dres! :)Denimowe propozycje na 2013 :)
Kochamy dżinsowe koszule i tuniki ( tu wielki ukłon ku kolekcji ZARA s/s 2013 ). I chyba każda z nas kojarzy ze swojej młodości dżinsowe spódniczki- ogrodniczki! :)
Co do jednego nie mamy wątpliwości - Denim nigdy nie wychodzi z mody ! :)

You Might Also Like

2 komentarze

 1. matka wariatka i jej stylowe dziecko27 marca 2013 16:33

  my tez kochamy jeans mala nawet ma kilka jumpsuitow ale jeszcze czekaja na lepsza pogode :D

  Bardzo mi sie tu u Ciebie podoba :) zapraszam i do nas moze Cie cos zainteresuje pozdrawiam http://dzieciozmaganiamatki.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 2. lea-oliwia-life27 marca 2013 19:23

  marzy nam się jakiś jumpsuit, ale te najładniejsze zdecydowanie wykraczają poza nasz portfel ostatnio. Szukamy czegoś w second-hand'ach ;). pozdrawiamy i zachęcamy do odwiedzin ! :)

  OdpowiedzUsuń
Dodaj komentarz
Wczytaj więcej...

Dziękuję, że jesteś